Nákupní řád internetového obchodu AROBOT – robotické vysavače, robotické sekačky, bazénové vysavače


6. PŘEPRAVA A DODÁNÍ ZBOŽÍ
6.1. V případě, že je způsob dopravy smluven na základě zvláštního požadavku kupujícího, nese kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy.
6.2. Je-li prodávající podle kupní smlouvy povinen dodat zboží na místo určené kupujícím v objednávce, je kupující povinen převzít zboží při dodání.
6.3. V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení. Nepřevezme-li kupující zboží při dodání, je prodávající oprávněn požadovat poplatek za uskladnění ve výši 200 Kč (slovy: dvěstě korun českých) nebo je prodávající oprávněn od kupní smlouvy odstoupit.
6.4. Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít.
6.5. Další práva a povinnosti stran při přepravě zboží mohou upravit zvláštní dodací podmínky prodávajícího, jsou-li prodávajícím vydány.
6.6. Montáž, rozbalení, zaškolení a předvedení zboží není součástí uzavřené kupní smlouvy.
6.7. Doručení zboží zajišťují přepravní společnosti obvykle do 24 hodin po celé ČR, do 48 hodin po celé SR. Zboží zasíláme každý pracovní den, pokud je objednávka přijata do 17:00 a zboží je skladem. Zboží je doručováno v pracovní dny 9:00-18:00, přesný výběr hodiny dodání není možný.
6.8. Cena dopravného pro dodání do České republiky je 140 Kč vč. DPH za balík na dobírku, pokud je objednávka do 5.000 Kč, pokud je objednávka nad 5.000 Kč, dopravné se neúčtuje.
6.9. Cena dopravného pro dodání do Slovenské republiky je 160 Kč vč. DPH za balík na dobírku, pokud je objednávka do 5.000 Kč, pokud je objednávka nad 5.000 Kč, dopravné se neúčtuje.
6.10. Cena dopravného pro dodání do České i Slovenské republiky na výdejní místo Uloženky je 90 Kč vč. DPH za balík na dobírku, pokud je objednávka do 3.000 Kč, pokud je objednávka nad 3.000 Kč, dopravné se neúčtuje. (maximální hmotnost zásilky může být 20 Kg)
6.11. K přepravě využíváme tyto přepravní společnosti: Česká pošta, a.s, Direct Parcel Distribution CZ s.r.o. (DPD), Zásilkovna.cz, Uloženka.cz, Pošta bez hranic, PPL, případně další.
6.12. Zásilku je možné si též vyzvednout na jednom z výdejních míst, seznam míst najdete na adrese: www.zasilkovna.cz/kde-nas-najdete nebo na www.ulozenka.cz/pro-prijemce-zasilek. Na vyzvednutí zásilky máte 7 dnů.